Slobodna DalmacijaSport

Nakon lošeg prvog poluvremena, Hrvatska dopustila samo devet golova Angoli u drugom dijelu i upisala uvjerljivu pobjedu

Hrvatska je u svom drugom susretu prvog kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu došla do pobjede nad Angolom.

Červarovi izabranici loše su ušli u utakmicu te su se cijelo prvo poluvrijeme mučili. Hrvatska je na odmor otišla s minimalnom prednosti 12:11, a tek je sredinom drugog dijela uspjela doći do značajnije prednosti koju je do kraja samo povećavala.

Ovom pobjedom Hrvatska je došla na drugo mjesto skupine C, a vodeći je Katar koji je ranije danas pobijedio Japan i koji ima stopostotni učinak.

Upravo je Katar sljedeći protivnik Hrvatske, a utakmica je na rasporedu u utorak (19.01.) s početkom u 18 sati.

ANGOLA – HRVATSKA 20:28

Aleksandrija – Dvorana Borg El Arab

Suci: Belkhiri i Ali Hamidi (oba iz Alžira)

HRVATSKA: Pešić, Horvat, Mandić, Musa, Mamić, Duvnjak, Martinović

ANGOLA: Muachissengue, Maneco, Aguiar, Pasqual, Hebo, Nascimento, Pestana

Tijek susreta

60` Utakmica je završila rezultatom 28:20. Igračem utakmice proglašen je Ivan Pešić.

57` Červarova momčad ima osam golova prednosti i treba samo utakmicu privesti kraju.

50` Hrvatska se napokon značajno odvojila. Martinović je pogodio sedmerac i odveo nas na +7

44` Marić ponovno vraća Hrvatsku na četiri pogotka prednosti i naši će sada lakše disati

38` Chicola je sada dobio izravni crveni karton jer je pri pucanju sedmerca pogodio Pešića u glavu

38` Hrvatska ima dva pogotka razlike, ali i dalje ne možemo govoriti o posebno dobroj igri Červarove momčadi

31` Počelo je drugo poluvrijeme

30` Prvo poluvrijeme je završilo. Neuvjerljiva Hrvatska odlazi na odmor s minimalnim vodstvom 12:11

25` Igrači Angole počinju sve više griješiti, ali ni igra Hrvatske nije bajna, stoga se i dalje ne možemo stvoriti značajniju prednost

20` Hrvatska u samo dvije minute preokreće rezultat i dolazi u vodstvo, 7:6 je za naše rukometaše

18` Angola je u dva navrata imala dva gola prednosti, Čupić sada iz sedmerca smanjuje na 5:6

12` Problemi u obrani Hrvatske i dalje su vidljivi, a Ferreira nastavlja zabijati. 4:3 za Angolu

10` Angola i dalje drži priključak, rezultat je 3:3

6` Trenutni rezultat je 3:2 za Hrvatsku. Našim rukometašima za sada najviše problema stvara Ferreira, a Brozović nas je po prvi put doveo u vodstvo

1` Utakmica je počela