Slobodna DalmacijaSport

Atletico lako do bodova, blistao Joao Felix, Ante Budimir najbolji igrač Osasune u porazu kod Rakitićeve Seville

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 9. kola španjolske Primere Atlético Madrid je kod kuće dobio Cádiz s 4-0, a Joao Félix bio je dvostruki strijelac (8, 90), te je asistirao Luisu Suárezu, koji je zabio u 51. minuti. Među strijelce se upisao i Marcos Llorente (22).

Hrvatski vratar Ivo Grbić ostao je na klupi za pričuve Atlético Madrida, dok je Šime Vrsaljko i dalje na listi ozlijeđenih.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je drugo poluvrijeme u minimalnoj 1-0 (0-0) pobjedi Seville protiv Osasune, a jedini gol na utakmici postigao je Ocampos (59-11m).

Hrvatski napadač Ante Budimir odigrao je cijeli susret za Osasunu, te je četiri puta zaprijetio protivničkim vratima. Njegov udarac u 6. minuti zaustavio je vratar Seville. U 23. je pokušao glavom, ali je bio neprecizan. Još dva puta u završnici utakmice pokušao je udarcima glavom zatresti mrežu, u 85. i drugoj minuti sudačke nadoknade, ali je i tada bio neuspješan.